امروز يكشنبه 23 خرداد 1400 - Sun 06 13 2021

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

دانشمند جوان شاه نشین در زنجان

  • مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

دانشمند جوان شاه نشین میهمان دانشگاه زنجان ....

دکتر پویان مکوندی به دعوت دانشگاه زنجان و به نمایندگی از موسسه ملی تحقیقات ایتالیا، در سمینار چاپگرهای سه بعدی و کاربرد آن در پزشکی که در این دانشگاه برگزار شد شرکت و سخنرانی کرد.

دکتر مکوندی که از دانشمندان جوان ایران و شاغل در ایتالیا است، در دانشگاه ناپولی فدریک دوم دکترای مهندسی زیست مواد (بایومتریال) را اخذ کرد و هم اکنون در موسسه تحقیقات ملی ایتالیا (National resreach council of Italy  ) که برترین موسسه علمی این کشور و چهل و نهمین در دنیا می‌باشد بعنوان پژوهشگر مشغول فعالیت می باشد.

دکتر #پویان_مکوندی در مورد نقش چاپگرهای سه بعدی در پزشکی به کانال #هفتکلی_ها گفت:برای تولید تجهیزات پزشکی و طراحی‌های دقیق در این زمینه و همچنین تولید اندام‌های مصنوعی، نیاز به تولید قالب‌هایی با ابعاد و مواد با دوام می‌باشد که پرینترهای سه بعدی پاسخگوی این نیاز در علم پزشکی می‌باشند. همچنین یکی از مشکلات بیمارانی که نیاز به پیوند اعضا دارند پیدا کردن فرد اهدا کننده و عضو پیوندی است. فناوری چاپ زیستی سه بعدی با چاپ اندام‌ها به کمک سلول‌های بنیادی یا مواد زیستی این مشکل را حل کرده‌است. وی ادامه داد:پرينتر سه بعدي همانطور که از نام آن مشخص مي باشد نوعي چاپگر است که مي تواند اشياء را به صورت سه بعدي خلق نمايد. پرينت سه بعدي يک پروسه افزايشي مي باشد بدين معني که يک قطعه طراحي شده با اضافه نمودن مواد بصورت لايه به لايه ايجاد مي گردد تا در نهايت يک قطعه سه بعدي توليد گردد که مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. اين پروسه همانند ساختمان سازي مي باشد که آجرها لايه به لايه بر روي همديگر قرار مي گيرند تا در نهايت ساختماني چندين طبقه ساخته شود ...

گفتنی است دکتر پویان مکوندی از مفاخر هفتکل و فرزند اسماعیل مکوندی شاعر نامی این شهرستان است.برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

#دانشمند_جوان

#هفتکلی_ها

https://t.me/Haftkeliha

 

محل کنونی شما