امروز سه شنبه 30 بهمن 1397 - Tue 02 19 2019

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

دکتر پویان مکوندی ؛ دانشمند جوان ...

  • مشاهده در قالب پی دی اف

 

جوان_موفق

  دکتر پویان مکوندی / دانشمند جوان ...

در دانشگاه ناپولی فدریک دوم دکترای مهندسی زیست مواد (بایومتریال) را اخذ کرد.وی در موسسه تحقیقات ملی ایتالیا (National resreach council of Italy) که برترین موسسه علمی ایتالیا و چهل و نهمین در دنیا می‌باشد بعنوان پژوهشگر مشغول فعالیت می باشد.

سال گذشته به دعوت دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان اولین سخنران دعوت گردید، تابستان امسال هم چند دانشگاه ایرانی از ایشان دعوت نمودند که قرار است اَمُردادماه به ایران سفری داشته باشد.

دکتر#پویان_مکوندی که فرزند شاعر نامدار ، #اسماعیل_مکوندی (شاه نشین) است دیپلم خود را در #هفتکل اخذ کرد و لیسانسش را در دانشگاه چمران اهواز با رتبه ی ممتاز دریافت نمود .

فوق لیسانس را در دانشگاه تهران ودر دانشگاه بابلسر مازندران نیز دکترای شیمی با گرایش پلیمر را دریافت کرد.

پس از آن بعنوان نخبه ی علمی از طرف دولت برای گذراندن دوره و کسب علم بیشتر به دانشگاهی درشهر #لچه ایتالیا بورسیه شد. با پایان یافتن دوران تحقیق وآزمایشگاه به ایران بازگشت اما با دعوت رسمی دانشگاه شهر #ناپل بار دیگر به ایتالیا سفر کرد و دکترای مهندسی زیست مواد،"(بایومتریال) را از این دانشگاه دریافت نمود.

دکتر پویان مکوندی دانشمند جوان هفتکلی که تاکنون چند جلد کتاب، ترجمه و مقالات علمی مختلف از ایشان چاپ شده هم اکنون روی آرتروز زانو و تزریق مواد برای بهبود عملکرد و روانتر شدن آن کار می کند؛ با افزایش سن یا به دلیل برخی بیماریها، میزان و غلظت مایع بین مفصلی زانو کاهش می‌یابد و دکتر پویان مکوندی با همراهی دیگر دانشمندان برآنند تا با تهیه مواد جایگزین ،به کمک پزشکان این بیماری را درمان نمایند.

شهاب داودی

#دانشمند_جوان

#پویان_مکوندی

منبع: کانال مکوندی ها (https://t.me/MakvandiyaL )

 

محل کنونی شما