امروز سه شنبه 30 بهمن 1397 - Tue 02 19 2019

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

نفت بدهکار هفتکل/مسئولین طلبکار هفتکل

  • مشاهده در قالب پی دی اف

صدقه و سخاوت/هفتکل طلبکار نفت ، مسئولین طلبکار هفتکل....

چند سالی است که کمک نفت به #هفتکل سرفصل سخنرانی ها ، بیانیه ها و مصاحبه های بزرگان است و هر کس به سهم خود منتی بر مردم هفتکل گذاشته و از تلاشش برای جذب اعتبار از نفت خبر می دهد .در این بین #شهرداری و #شورای _شهر بیشتر محل جولان خبری است و اعتبارات صدقه ای نفت به این سازمان، بسیارزیادتر از آنچه که هست نشان داده می شود و شاید به همین دلیل ،مطالبه گری #هفتکلی_ها از نفت نیز کاهش یافته و در برخی از موارد بجای انتقاد، سپاسگزار این وزارتخانه نیز هستیم .

اما بد نیست بدانید کل اعتباری که در یک سال گذشته #نفت_وگاز_مسجدسلیمان در #هفتکل هزینه کرده و یا وعده داده به نصف اعتبار ساخت زمین چمن مصنوعی در مسجد سلیمان هم نمی رسد. گفتنی است مسجد سلیمان در حال حاضر روزانه فقط 9 هزار بشکه نفت تولید می کند و این درحالی است که از چاههای #هفتکل و #نفت_سفید هر روز 46 هزار بشکه نفت و بیش از 46 میلیون فوت مکعب گاز تولید و تحویل پالایشگاهها می شود.

لذا جهت تنویر افکار عمومی ،بخشی از خدمات مالی یکسال اخیر نفت در #مسجدسلیمان خدمتتان ارائه می شود تا شاید مسئولین همتی کرده و یا حداقل دیگر طلبکار #هفتکل نباشند؛

43 میلیارد تومان جاده مسجد سلیمان به ایذه

10 میلیارد تومان جاده تاچگر

10 میلیارد تومان جاده مال کریم

17 میلیارد تومان جاده پیچ مِین َآفیس

یک و نیم میلیارد تومان دستگاه سنجش آلایندگی برای اداره محیط زیست مسجد سلیمان...

ده زمین چمن مصنوعی جمعا سه و نیم میلیارد تومان....

ساخت بیمارستان 122 تختخوابی با اعتبار اولیه 140 میلیارد تومان...

ساخت پارک #تمبی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان...

#پارک_موزه_نفت سه میلیارد تومان ...

بازسازی چاه شماره یک، دو میلیارد تومان ...

#فرودگاه مسجد سلیمان 43 میلیارد تومان ...

تیم #فوتبال_نفت_مسجدسلیمان بیش از پنج میلیارد تومان ...

در اسفندماه سال 96 نیز نزدیک به دو میلیارد تومان جهت مساعدت به شهرداری مسجد سلیمان پرداخت وعلاوه بر این در طول سال هم از محل عوارض و دیگر کمکهای موردی بیش از پانزده میلیارد تومان به شهرداری مسجد سلیمان پرداخت شده بود.

استفاده حداکثری از ماشین آلات راهسازی نفت در #لالی و #اندیکا (نزدیک به صد میلیارد تومان) و این در حالی است که به جز ماشین های سواری و وانت ، تاکنون حتی یک ماشین راهسازی نفت در هفتکل تردد نکرده است .

اجرای برنامه ی مختلف و متنوع فرهنگی ،حمایت از ورزشکاران و دسته های ورزشی مسجد سلیمان و...

این تنها بخشی از کمک مالی نفت به اولین شهر نفتی ایران است و ما با این کمک ها مشکلی نداشته و بر این باور هستیم که باید به مسجدسلیمان مساعدت مالی بیشتری نیز شود اما چرا به دومین شهر نفتی ایران که تولیدش پنج برابراولین شهر نفتی است اعتبارات صدقه ای داده شده و بابت این مبلغ ناچیز سر مردم منت هم گذاشته می شود؟

چرا با وجود سخاوت نفت در دیگر شهرستانها و ساخت جاده های مختلف ،این وزارتخانه از تامین اعتبار جاده خروجی هفتکل که بیش از پنج سال بلاتکلیف پنج میلیارد تومان مانده، عاجز است؟

چرا وقتی وزارت نفت برای بازسازی نمادین اولین چاه نفت مسجدسلیمان دو میلیارد تومان هزینه می کند نمی تواند برای بازسازی اولین چاه نفت هفتکل هزینه نماید؟

چرا از این اعتبار صدقه ای و قطره چکانی که برای دو سال به شهرداری هفتکل داده شده (در کل یک میلیارد و دویست میلیون تومان)باید پنجاه میلیون تومان آن به نماینده مجلس پرداخت شود؟مگر نمایندگان بابت امور دفترداری خود ماهیانه مبلغی حدود ده میلیون تومان از دولت دریافت نمی کنند؟ اگر این کار قانونی است، چرا خود نفت آنرا مستقیم به حساب نماینده واریز نمی کند و اگر غیر قانونی است که هست، باید برای کشوری که قانونگذارانش قانون را دور می زنند گریست...

امیدواریم مهندس #ظاهری نماینده محترم که همه ی خدماتش درهفتکل به حضور در چند مراسم سوگواری و جلسات متعدد و پرشمار با اعضاء دفترش و گُماردن ضعیف ترین مسئول سیاسی نود سال اخیر هفتکل خلاصه می شود، از دو سال گذشته درس گرفته و راه جدیدی برگزیند... از نفت و گاز مسجد سلیمان نیز انتظار می رود عدالت را در توزیع اعتبارات در نظر گرفته و بجای پرداخت صدقه، به هفتکل نگاه مهربانانه و از سر وظیفه داشته باشد...

#شهاب_داودی

نظرات  

 
0 #1 آبلشکزی 28 فروردين 1397 ساعت 11:55
با سلام
بسیار عالی
شاید بزنگاه این مطالبه گری از مسجد سلیمان قدرتمند انتخابات است . اگر این امکان از بین نرود
نقل قول
 
محل کنونی شما