امروز چهارشنبه 26 دی 1397 - Wed 01 16 2019

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

پرونده قتل پهلوان محمد در مرحله نهایی

  • مشاهده در قالب پی دی اف

 

حکم قاتل پهلوان محمد به قسامه سپرده شد....

خرداد ماه 1389 دست ناپاک دژخیمی سینه پهلوان محمدمکوندی را شکافت و شاه نشین را داغدار همیشگی کرد...قاتل پس از دو ماه در حین ارتکاب جرم دستگیرمی شود و در این هشت سال خانواده ی پهلوان محمد در راهروهای دادگاه در پی حق خود و خون به ناحق ریخته ی جوانشان بودند... قاتل نیز در ابتدای دستگیری به همه چیز اعتراف می کند و صحنه قتل نیز بازسازی شده و انگیزه قتل هم سرقت موبایل اعلام می شود .با وجود مدارک مستند ،قاضی در صدور حکم صبر پیشه می کند و پس از هشت سال صدور حکم اعدام را به "#قسامه " منوط می کند تا پنجاه نفر از وابستگان سببی و نسبی مقتول پای حکم را امضاء کنند .

به همین دلیل روز یکشنبه بیست و دوم بهمن ماه جاری نشستی در مسجد شاه نشین برگزار شد تا در این باره هم اندیشی شود.

در این نشست که ساعت یازده ظهر برگزار شد همگی شرکت کنندگان بر امضاء #قسامه تاکید و برای شرکت در دادگاه اعلام آمادگی کردند.

گفتنی است #قسامه (به فتح قاف و بدون تشدید) یکی از راه‌های اثبات وقوع جنایت    (قتل و صدمات بدنی) در فقه اسلامی و حقوق کیفری ایران است. قسامه زمانی انجام می‌شود که قاضی مورد قتل یا جراحت وارده را از موارد لوث تشخیص دهد. لوث به معنی وجود قرائن و دلایلی است که برای اثبات وقوع جرم کافی نباشد ولی ظن به راست بودن آن وجود داشته باشد. مثلا شهادت یک شاهد یا شهادت کودک مورد اعتماد یا حضور متهم در محل قتل همراه با آثار جرم.

برای اقامه قسامه سوگند خوردن ۵۰ نفر از بستگان پدری ذکور مدعی ِ وقوع قتل لازم است. قسم خوردن این افراد مبنی بر وقوع قتل توسط متهم برای اثبات قتل کافی است. (ویکی پدیا)

به زودی درباره سرنوشت این پرونده بیشتر خواهیم نوشت....

#پهلوان_محمد_مکوندی

#قسامه

محل کنونی شما