امروز يكشنبه 5 خرداد 1398 - Sun 05 26 2019

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

محرم در شاه نشین

  • مشاهده در قالب پی دی اف

محرم در شاه نشین 

با حضور امام جمعه ی هفتکل/
منبر روضه در شاه نشین ...شهاب داودی....
هر ساله در ایام محرم، خصوصا روزهای پایانی دهه ی اول، مراسم سوگواری سالار شهیدان در روستای شاه نشین برگزار می شود .در محرم سالجاری نیز علاوه بر برنامه های مذهبی مختلف که به همت حاج سلطانمراد و حاج عباس  داودی در مسجد روستا  اجرا  شد مراسم روضه خوانی و سینه زنی نیز به روال  سالهای گذشته در منزل فاضل دهپور برگزار شد .
حجت الاسلام و المسلمین خلیلی امام جمعه هفتکل در این مراسم که همزمان با شب عاشورا و با حضور جمع زیادی از اهالی برگزار شد طی سخنانی به مصائب اهل بیت(ع) پرداخت  و در مورد  حماسه کربلا سخنرانی کرد و پس از آن نیز مداحان اهل بیت به مداحی پرداخته و مراسم سینه زنی نیز اجرا شد .
همچنین در شب شام غریبان جوانان این روستا با راه اندازی موکب حسینی  در ورودی مسجد با چای و قهوه از عزاداران پذیرایی کردند .
در روز عاشورا نیز عزاداران به صورت کاروان به مزارگه شاه نشین رفته و در این مکان با مداحی حاج سلطانمراد داودی به سوگواری و سینه زنی پرداختند.
گفتنی است از سالهای دور تا کنون هر ساله در ایام محرم برنامه ی روضه خوانی و سینه زنی در شاه نشین برگزار می شود ...در سالهای دور، ده شب اول محرم روضه خوانان که همگی از سادات روستای آبلشکر بودند در شاه نشین حضور یافته و ضمن ترویج مسائل شرعی  به روضه خوانی می پرداختند .

محل کنونی شما