امروز دوشنبه 19 آذر 1397 - Mon 12 10 2018

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

طومار الحاق شاه نشین و دوازده روستای دیگر به هفتکل تقدیم استاندار شد

  • مشاهده در قالب پی دی اف
       الحاق به هفتکل ؛
آرزوی دیرین روستاهای مابین هفتکل و باغملک   ...شهاب داودی ....
طومار تقاضای الحاق روستاهای مابین هفتکل و باغملک که خواستار الحاق به دومین شهر نفتی ایران هستند تقدیم استاندار خوزستان شد .
مهندس سید حمید حسینی  مدیر زاگرس نشینان  و از فعالان سیاسی شهرستان هفتکل در روز بیست و نهم تیرماه طی نشستی با استاندار خوزستان طومار مردم این منطقه را تقدیم دکتر شریعتی کرد .
دکتر شریعتی در این نشست به تاریخچه منطقه مذکور که زمانی بنام دهستان مکوند شناخته می شد گریزی زد و شهرستان شدن باغملک ( در سال 1367)  را دلیل اصلی جدایی این منطقه از هفتکل دانست و وعده داد  این خواسته مردم به جد پی گیری خواهد شد .
گفتنی است سیزده روستای مابین هفتکل و باغملک که در سازمان ثبت اسناد بنام دهستان مکوند شناخته می شوند  سالهاست خدمات آب ، برق ، جهاد، دامپزشکی ، ثبت اسناد و...را از هفتکل دریافت می کنند اما از لحاظ تقسیمات سیاسی در تابعیت باغملک هستند و این   دوگانگی اداری  به مثابه سنگ بزرگی بر سر راه توسعه این منطقه بشمار می رود ... علاوه بر این، شهرستان باغملک نیز حوزه جغرافیایی بسیار گسترده ای داشته و در این حوزه دهها روستای بزرگ و کوچک وجود دارند و این وسعت زیاد باعث شده تا نام پرآوازه روستاهای دهستان مکوند برای برخی از مسئولین باغملک ناشناخته باشد و این موضوع  باعث  وا ماندگی بیشتر این منطقه از مسیر توسعه شده  و به همین دلیل مردم این منطقه که اکثرا ساکن هفتکل بوده و با این شهر رابطه فرهنگی و قومیتی ناگسستنی دارند چندین بار تا کنون دست به طومار شده و خواستار الحاق به هفتکل شدند  و حتی یکبار با موافقت دهقان  نماینده وقت  و جانکی  فرماندار آن هنگام  باغملک  تا مرز پیوستن  به هفتکل  رفتند اما یکی از روحانیون  مسئول  در  هفتکل که خود باغملکی بود به این بهانه که قرار است حوزه انتخاباتی باغملک از ایذه جدا شود این اجازه را نداد تا تلاش یکساله تیم ده نفره ی این پروسه ناکام بماند.
در سال گذشته نیز برای دومین بار طومار مردم این منطقه علاوه بر استانداری با موافقت نماینده وقت ایذه و باغملک تسلیم دکتر جلیلی نماینده مردم هفتکل در مجلس شورای اسلامی شد و ایشان این مهم را از طریق وزارت کشور پی گیری کرد ولی چون سال انتخابات بود وزارت کشور رسیدگی به این موضوع را به امسال حواله داد.
به هر حال امیدواریم استاندار محترم خوزستان ، مهندس ظاهری نماینده مردم هفتکل و مهندس خادمی  نماینده مردم باغملک در مجلس شورای اسلامی و مسئولین محلی با مُهر تایید گذاشتن بر خواست مردم روستاهای منطقه پیش گفته در راستای الحاق هر چه سریعتراین روستاها  به هفتکل گام  برداشته  تا ضمن برداشتن بار مضاعف از دوش شهرستان باغملک به توسعه منطقه مذکور نیز کمک کنند...

محل کنونی شما