امروز پنجشنبه 26 مهر 1397 - Thu 10 18 2018

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

یکصد وشصت تیرانداز در شاه نشین با هم رقابت کردند

  • مشاهده در قالب پی دی اف

ثبت رکورد جدید تیراندازان در شاه نشین ...

هفدهمین دوره مسابقات تیراندازی یادواره شهدای مکوند در شاه نشین برگزار شد ... شهاب داودی
در این دوره از مسابقات   یکصد و شصت تیرانداز با اسلحه ی شکاری و در حضور جمعیتی بالغ بر سه هزار نفر  با شعار " شکار رسم مردانگی نیست "  با هم به رقابت پرداختند که در پایان آقای غلامعلی ممبینی   مقام اول را کسب کرد و آقایان خسرو نوری ، محسن مرادپور و ابراهیم صفایی مشترکا مقام سوم را از آن خود کردند ...گفتنی است بدلیل رقابت فشرده ای که در دور پایانی این مسابقات شکل گرفت هیچکدام از شرکت کنندگان موفق به کسب مقام دوم نشدند .
مهندس نادر مکوندی بعنوان دبیر هفدهمین دوره مسابقات تیراندازی یادواره شهدای مکوند در ابتدای این رقابت  به تشریح نحوه مسابقه پرداخت و علی اصغر دهپور هم بعنوان رئیس انجمن سبز به حضار خیر مقدم گفت و یاد پهلوان امید  ممبینی     که از شرکت کنندگان سال گذشته این مسابقات بود  را گرامی داشت ...سلیمان اسمی نیز بعنوان مجری برنامه  بازداشتن شکارچیان از شکار و احترام به محیط زیست را از اهداف اصلی این مسابقه برشمرد ...  رقابت  در ده خط آتش ، ساعت شانزده و سی دقیقه  شروع شد و طی سه ساعت نزدیک به پانصد شلیک صورت گرفت و سی نفر به دور سوم راه پیدا کردند .. در این دوره فقط آقای غلامعلی ممبینی موفق به زدن هدف شد ..در دور بعد هم آقایان خسرو نوری ، ابراهیم صفایی و محسن مرادپور هدف را ساقط کرده و مجوز رقابت برای سکوی دو و سوم را کسب کردند اما ده شلیک این سه نفر در دور بعد نتوانست هدف را ساقط کند و به همین دلیل هر سه نفر به مقام سوم بسنده کرده و سکوی دوم  خالی باقیماند.
در پایان این مسابقات که با نوای ساز و دهل محلی همراه بود به نفرات برتر علاوه بر اهدا  حکم قهرمانی  توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان هفتکل ، تندیس یادواره شهدای مکوند و جایزه نقدی  نیز تقدیم شد .
در حاشیه این مسابقه  که از بزرگترین مسابقات تیراندازی سنتی کشور محسوب می شود جشنواره غذاهای سنتی و محلی نیز  برگزارشد  که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.
شایان ذکر است   مسابقات تیراندازی یادواره شهدای مکوند از سال 78 تاکنون  همه ساله بصورت منظم  و به روش سنتی در روستای شاه نشین برگزار می شود.


نظرات  

 
+1 #3 حاج جمشید شمس 21 فروردين 1395 ساعت 23:10
باتشکر .بنده همکار آقای سعید دهپورم . و از طریق ایشان همیشه به سایت شما سر میزنم . خدا قوت
نقل قول
 
 
+1 #2 حاج جمشید شمس 21 فروردين 1395 ساعت 23:09
با تشکر از برگزاری این مسابقات .پاینده و استوار باشید . حاج جمشید شمس ساکن اهواز همکار مردی از تبار شاه نشین آقای سعید دهپور.بنده همیشه ب سایت شما سر میزنم . موفق باشید
نقل قول
 
 
+1 #1 ابراهبم صفائی 19 فروردين 1395 ساعت 00:11
از همه عزیزانی ک برای بررگزاری این مسابقه زحمت کشیدن تشکر میکنم، امید وارم ک سال آینده با شکوه تر برگزار بشه. سال خوبی رو واسه همه عزیزان آرزو میکنم
نقل قول
 
محل کنونی شما