امروز چهارشنبه 14 خرداد 1399 - Wed 06 03 2020

آخرین زمان بروزرسانی FTM_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

جشنواره رملک در هفتکل

  • مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

جشنواره َرمَلِیک (رَمَلِک)در هفتکل ...

برای اولین بار #جشنواره_رملیک  ( رملک)در هفتکل برگزار می شود.علی اصغر دهپور رئیس #انجمن_سبزشاه_نشین در این باره گفت:هویت فرهنگی هر شهر با آداب ، رسوم و صنایع دستی آن شهر ارتباط مستقیم دارد و سازمانهای مردم نهاد و ادارات دولتی در هر شهرستانی برآن هستند تا از این پتانسیل در راستای معرفی هویت فرهنگی خود و جذب گردشگر اقدام نمایند و به همین دلیل انجمن سبز که از سال 1378 تاکنون در عرصه فرهنگی و اجتماعی در سطح هفتکل، باغملک و استان خوزستان فعالیت می کند قصد دارد با برپایی جشنواره رملیک ضمن معرفی این محصول طبیعی به دیگر هموطنان، زمینه حضور گردشگران در هفتکل را نیز مهیا نماید .

دهپور ادامه داد: در همین رابطه رایزنی هایی با اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرداری هفتکل انجام دادیم که انشاا... بعد از ماه صفر این جشنواره به شکلی باشکوه در هفتکل برگزار خواهد شد . در حاشیه این جشنواره ،غذاهای سنتی هفتکل نیز ارائه خواهد شد. لذا از کسانی که علاقمند به شرکت در این جشنواره هستند دعوت می کنیم جهت ثبت نام به عکاسی فتوشهاب مراجعه نمایند.

گفتنی است آبان و آذر برای اکثر هفتکلی ها یادآور طعم ترش و شیرین رملیک است ؛میوه ای خودرو که از درختچه ای به همین نام عمل می آید...دشت های گزین،چمن لاله،دشت دنا ، سرتیوک،جارود و دیگر روستاهای مسیر مسجد سلیمان خاستگاه این درختچه است .

#جشنواره

#هفتکلی_ها

محل کنونی شما